Na Vašem soukromí nám záleží. Ale pokud chcete pokračovat v prohlížení webu, přečtěte si Zásady ochrany osobních údajů které zde ctíme: Zásady ochrany osobních údajů. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich zněním.

Pro děti

 

Koncerty pro děti jsou s průvodním slovem. V první polovině každého vystoupení se představí jednotlivé nástroje v krátkých sólových skladbičkách buď za doprovodu klavíru nebo samostatně.

Děti si mohou po vystoupení a po domluvě vyzkoušet zahrát na naše hudební nástroje.

Samotný program 2. poloviny si můžete vybrat z následující nabídky:

 

Sergej Prokofjev: Péťa a vlk

Napínavá a oblíbená pohádka o malém chlapci a jeho zvířecích kamarádech. Celým příběhem provází vypravěč společně s velkými ručně šitými loutkami v malovaných kulisách. Každý nástroj zde hudebně ztvárňuje jednu postavu z příběhu.

Fotogalerie

 

 

Camil Saint - Saëns: Karneval zvířat

Slavný orchestrální cyklus skladeb v úpravě pro dechové kvinteto a klavír. Malým posluchačům se tak představí zhudebněné motivy nejen zvířat z celého světa.

Části jsou Introdukce a Pochod lvů, Kohout a slepice, Divoká zvířata (Antilopy), Želvy, Slon, Klokani, Akvárium, Osoby s dlouhýma ušima (Osli), Kukačka v hlubokém lese, Voliéra, Pianisti, Labuť, Zkameněliny a Finale.

 

 

Modest Petrovič Musorgskij: Obrázky z výstavy

Populární Musorgského hudební dílo, ve kterém nás skladatel provede výstavou obrazů svého přítele ilustrátora a architekta Viktora Hartmana.  Můžeme se tak zde setkat například se Skřítkem, Babou Jagou, nebo projít Velkou bránou Kyjevskou, Katakombami, Starým hradem a vidět Domeček na kuří nožce a nebo zažít Tanec kuřátek ve skořápkách.

 

 

 

Paul Dukas: Učeň čaroděj 

Učeň nahlíží mistrovi přes rameno do kouzelné knihy. Po čarodějově odchodu použije zaříkadlo na oživení koštěte, aby za něho nanosilo vodu z nedalé řeky. Nezkušený mladík však nedokáže kouzla ovládat ani zastavit a očarované koště dům postupně zaplavuje vodou. Až mistrův návrat zastaví kouzelné síly a dům uvede do pořádku.

Příběh ispiroval řadu animátorů. Mezi nejslavnějsí verze patří ta z dílny Walta Disneye.

V úpravě pro dechové kvinteto a klavír.

 

Nikolaj Rimskij Korsakov: Šeherezáda

Pohádka o chytré princezně Šeherezádě, která vypráví barvité příběhy po tisíc a jednu noc nelítostnému králi Šahrijárovi, aby si zachránila život. Nakonec se do ní král zamiluje a žijí spolu šťastně až do smrti.

Části hudební suity: Moře a Sindibádův koráb, O careviči Kalenderovi, Láska careviče a princezny, Svátek v Bagdádu - Zkáza korábu

 

 

Karel Sklenička: Pohádková suita pro dechové kvinteto a bicí nástroje

V tomto programu každý hráč na dechový nástroj zahraje kromě svého také na jeden bicí nástroj (tamburína, tam-tam, triangl, činely, dřívka).

Děti si zde mohou vyposlechnout hudbu představující Krále,  Rybu, Kouzelníka, Vodníka, Ježibabu nebo Kašpara.

Suita je doprovázena krátkými pohádkovými příběhy.